Buz Hokeyi

  • Sharebar

İstanbul Buz Sporları Kulübü bünyesinde birçok branş bulundurmaktadır.Bu branşlardan biride buz hokeyi sporudur.Buz hokeyi sporu çok küçük yaşlarda başlanması gereken bir spor olduğu kadar,yetişkinlerinde yapabileceği spor dalı olmakla birlikte en zor denge ve yetenek sporu olarak ta bilinmektedir.

Buz Hokeyi Oynamak isteyen bir kişi ilk olarak temel kayma eğitimleri alarak işe başlayabilir.Ülkemizde son yıllarında büyük aşama kaydetmeye başlayan buz hokeyi tam bir takım sporudur.
Sizlerde bu sporu yapmak istiyorsanız yapacağınız ilk iş kendinize bir buz hokeyi paten almak olacaktır.Ülkemizde birçok ilde küçük ve olimpik ölçülerde buz pistleri bulunmaktadır.Bunlardan olimpik buz pistlerimiz İstanbul ( Silivri Kapı ),Ankara ( Belpa Buz Sarayı ),İzmir ( Bornova ) İzmit Olimpik Buz Salonu,Erzurum Cemal Gürsel Olimpik Buz Pisti olarak sıralayabiliriz.Küçük ölçekli buz pistlerimiz ise İstanbul,Antalya,Ankara,Gaziantep,İzmir,Samsun,Konya,Bursa illeri başta olmak üzere birçok şehrimizde hizmet vermektedir.
Kulübümüz bünyesinde bulunan Erkekler Buz Hokeyi takımımız antremanlarını İstanbul Silivri Kapı Olimpik Buz Pistinde yapmaktadır.Ayrıca Kulübümüz sporcuları birçok tesiste başarılı bir şekilde mimik sporcu ve sporcu adayları yetiştirmektedirler.
Bünyemizde yaz ve kış okullarında düzenlemiş olduğumuz buz hokeyi kurslarına her yaş misafirlerimiz katılabilir.
Daha detaylı bilgi ve sorularınız için lütfen iletişime geçiniz.
Digg This
Reddit This
Stumble Now!
Buzz This
Vote on DZone
Share on Facebook
Bookmark this on Delicious
Kick It on DotNetKicks.com
Shout it
Share on LinkedIn
Bookmark this on Technorati
Post on Twitter
Google Buzz (aka. Google Reader)

6 comments on “Buz Hokeyi

  1. Bana boğaziçi patinaj spor kulübünün sitesini ve yaz okulu antreman saatlerini söyleyebilir misiniz?
    en yakın zamanda atarsanız memnun olurum.

  2. İstanbul Sarıyer Zekeriyaköyde oturuyoruz.14 yaşındaki oğlum buz hokeyi oynamak istiyor.Bize yakın bir yerde bunu sağlayabilir miyiz?

  3. Merhabalar , 16 yaşındayım Samsunda oturuyorum Buz HOKEYİ oynamak istiyorum yardımcı olur musunuz ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>