Doğal Buz Pisti

  • Sharebar
Felsefemiz ve Farkımız

Sizi dikkatli dinleriz.

Öncelikle müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğru anlamaya çalışır ve kapasiteler konsunda en ideal projeye yönlendirmeye özen gösteririz. Pistlerin kurulacağı şehir veya bölgenin kapasitesini aşan boyutlara “daha fazla kar etmek” amacıyla “uygundur” demeyiz. Çünkü müşterilerimizin de para kazanmasını isteriz.

Bizi doğru anlamanızı isteriz.

Konuyu bilmediğinizi fırsat bilip, anlamadığınız kelimeler kullanarak kafanızı karıştırmak istemeyiz. Bir çok kişinin aksine bizden alacağınız ürün ve hizmetin tam olarak ne olacağını, neleri yapıp neleri yapmayacağımızı, sorumluluk alanlarımızı iyi anlamanızı isteriz. Bu yüzden belki başta çok konuşuruz ancak herşeyi netleştirip işe başladığımız için proje sırasında, hiç bir polemik size de bize de vakit kaybettirmez.

Sorunsuzluk” bizim için “kazanmak” demektir.

Ürettiğimiz ve kullandığımız en ufak parçanın sorun çıkarması durumunda zaman ve para kaybedeceğimizi bilir ve tüm dikkatimizi “sorunsuz proje ve ürün” üretimine harcarız.

Planlamaya inanırız.

Olası tüm ihtiyaçları önceden görebilmek ve önlemini alabilmeye özen gösteririz. Doğru ölçüm ve planlama yaptığımız için buz pistlerimizin %90’ı atölyede üretilir. Proje mekanına sadece montaj ve buz yapımı kalır. Bu yüzden projelerimizin çoğunu zamanından önce teslim etmek ve hatta bu nedenle mağdur olmak gibi ilginç tecrübelerimiz olmuştur.

Kendimizi geliştiririz.

Yaşadığımız en ufak bir sorunu bile tekrar yaşamamak için sürekli düşünür, araştırır, bulur deneriz. Daha iyisi için hem vakit hem para harcarız.

Hedeflerimiz vardır.

İşimiz sadece size ürettiğimiz projeyle kısıtlı değildir. Dünyanın her yerine aynı kalitede ve sorunsuzlukta pistler kurabilmek için tüm müşterilerimizi memnun etmek zorunda olduğumuzu biliriz. O sebeple 150 m2’lik bir pistle olimpik boyutlarda bir projenin bizdeki değeri değişmez. Her ikisinde de aynı dikkat ve özeni gösteririz.

Sizi unutmayız.

Buz pistlerini her daim çalışan canlı varlıklar gibi algılarız. O yüzden işi teslim ettikten sonra geriye bakmama gibi bir lüksümüz yoktur. Her an çalışan bir sistemin her an bize, bilgimize ve tecrübemize ihtiyaç duyacağını biliriz, siz aramasınız bile biz merak eder arar ve öğreniriz.

Kurumsal çalışmayı severiz.

Her türlü anlaşmamızın, teslimatlarımızın, bakım, onarım ve müdahalelerimizin, bilgilendirmelerimizin, hatta iletişimimizin yazılı olmasına özen gösteririz. Söz uçsa bile yazının kalacağını bilir müşterilerimizden de aynı özen ve hassasiyeti göstermelerini bekleriz

Yatırıma Değermi

Buz pistleri, doğru yerde doğru zamanda kurulup teslim edildiği andan itibaren para kazandırmaya başlayan tesislerdir. En önemli gelir kalemi kişi başına kesilecek bilettir. Avrupa’da ve Türkiye’de en yaygın işletme şekli 30 veya 45 dakikalık seanslarla pisti doldurup boşaltmaktır.

Bir diğer gelir kalemi ise özel dersler ve kurslardır. Bulunduğunuz bölgedeki kreş, ana okulu ve ortaöğretim okullarına yönelik yapacağınız pazarlama aktiviteleriyle önemli oranda bir kurs geliri de elde edebilirsiniz.

Hedef kitlenizin ağırlıklı olarak gençler, çocuklar ve aileleri olduğu için, pist içinde olduğu kadar pistin kenarında da müşterileriniz olacaktır. Oturulabilir seyretme alanları, cafe, restaurant organizasyonu gibi ihtiyaçları da karşılamak önemli bir yan geliri de beraberinde getirecektir.

Buz pistleri iyi düşünülmüş bir mekanda kurulduysa ilgi çekicidir ve bir anda önemli bir cazibe merkezi haline gelebilir. Bu da sponsorluk avantajlarını da beraberinde getirmektedir. Pist üzerinde, koruma bariyerlerinin her iki yönlerinde ve vestiyer kulübeleri üzerinde dikkat çekici reklam alanları oluşturmak ve bunları sponsorlara kiralamak mümkündür. İyi seçilmiş bir “Aktivite Sponsoru” bir çok masrafınızı karşılayabilir ve kârınızı arttırır.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de özellikle gençlerin ve çocukların büyük ilgi gösterdiği buz pateni, spor, estetik ve eğlenceyi bir arada bulundurduğu için kurulduğu yerlerde katılımcıların yanı sıra izleyici kitlesiyle de dikkat çekmektedir. 2 yıl içerisinde gerçekleştirdiğimiz 21 proje sırasında tuttuğumuz bazı istatistikler bir katılımcının en az 2 kişiyi de beraberinde getirdiğini göstermektedir.

- Katılımcı kitlenin;

% 60’ını 5-15 yaş arası çocuklar

% 30’unu 15-25 yaş arası gençler

% 10’unu 25 yaş üstü insanlar oluşturuyor.

Bu oranlar ve sosyal sınıflar, projenin bulunduğu şehir ve şehirde yer aldığı lokasyona göre değişiklik gösterebiliyor. Ama genellikle A ve AB ve B sosyo ekonomik sınıfa ait ailelerin ve gençlerin bu aktiviteye ilgi gösterdiğini söyleyebiliriz. Ancak katılım ücretlerinin minimumda tutulduğu bazı sosyal projelerde her sınıftan insanın ilgiyle bu aktivteyi yapmak istediği tespit edilmiştir.

Buz pistleri katlımcıların 2-3 katı kadar seyirciyi de etrafında toplayabilmektedir. Bu avantajı cafeterya hizmetleriyle de gelire çevirmek mümkün olmaktadır

 

Digg This
Reddit This
Stumble Now!
Buzz This
Vote on DZone
Share on Facebook
Bookmark this on Delicious
Kick It on DotNetKicks.com
Shout it
Share on LinkedIn
Bookmark this on Technorati
Post on Twitter
Google Buzz (aka. Google Reader)

One comment on “Doğal Buz Pisti

  1. Bulunduğum bölgede faaliyet göstermekte olan bir AVM ile yapmış olduğumuz antlaşma gereği bir doğal buz pisti kurmak istemekteyim. Fiyat,termin ve diğer teknik özellikler konusunda email yolu ile tarafıma dönüş yapmanızı rica ederim.

    iyi çalışmalar,
    Taner MET

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>